2022 – 2023 eğitim yılı güz dönemi itibariyle Koç Üniversitesi, Rumelifeneri Kampüsü yurt binalarında 1.542 kişilik, Batı Kampüs yurt binalarında 1.245 kişilik olmak üzere toplam 2.787 kişilik yatak kapasitesine sahiptir. Rumelifeneri Kampüsündeki her yurt binası 65 – 85 yatak kapasiteli olup toplam 21 adet yurt binası bulunmaktadır. Rumelifeneri Kampüsünde çoğunlukla ortak banyolu olarak 1, 3 ve 4 kişilik ve az sayıda banyolu olarak 1, 3 ve 4 kişilik; Batı Kampüste ortak banyolu olarak 1, 3, 4 ve 5 kişilik odalarımız mevcuttur.

Batı Kampüste 188 -189 yatak kapasiteli 6 adet, 112 yatak kapasiteli 1 adet olmak üzere toplam 7 adet yurt binası bulunmaktadır. Yurt binalarında 1, 3, 4 ve 5 kişilik odalar bulunmaktadır. Yurt binalarımızda merkezi ısıtma ve kesintisiz sıcak su imkânı mevcuttur. Ana kampüs yurt binalarımızda mutfak ve çamaşırhaneler, Batı kampüs yurt binalarımızda ise çamaşırhaneler ile A1,A4,B1 binasında bulunan mutfak öğrencilerimizin kullanımına sunulmaktadır.

Üniversitemize kabul edilen ve konaklama hakkı olan lisansüstü öğrencileri Batı Kampüste kendilerine ayrılan yurt odalarında kalırlar.

Yurt ve Konaklama Direktörlüğü, yurt binalarından sorumlu 25 Yurt Sorumlusu, sağlık personeli, güvenlik ve teknik ekip ile 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Kız ve erkek yurtları ayrı binalardadır. Öğrencinin yurt başvurularına göre öncelikli olarak şehir dışından, daha sonra da şehrin uzak bölgelerinden gelen öğrencilerimiz, Yurt ve Konaklama Direktörlüğü tarafından kapasite dahilinde yurtlara yerleştirilirler.

Yurtlarda kalmak için iki dönemlik sözleşmeler her yarıyıl başında imzalanır. Yurt ücretleri her yıl için bir defada peşin veya taksitli olarak ödenir. Kredi kartı geçerli değildir. Yurtlara kesin kayıt esnasında 1000 TL yurt depozitosunun ödenmesi gerekmektedir. Yurt ücretlerine ısınma, temizlik hizmetleri, rekreasyon alanlarının kullanımı dahildir. Koç Üniversitesi 2022 – 2023 öğretim yılı iki dönemlik yurt ücretleri 36.250 TL ile 117.400 TL arasında değişmektedir. Ücretlerle ilgili detaylı bilgileri buraya tıklayarak ya da Yurt ve Konaklama Direktörlüğünden öğrenebilirsiniz.

Üniversitemizin yurtlarında kalabilmek için tam aşılı olmanın yanı sıra, 3.cü aşı dozunu  tamamlamış olmak gerekmektedir.

Eğer son 6 ay içinde COVID-19 geçirdi iseniz, ilgili pozitif PCR test sonucunuzu yurt girişiniz öncesinde sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Pozitif test sonucundan 6 ay geçtikten sonra pekiştirme dozunu olacağınıza dair taahhütname imzalamanız, aşı olduktan sonra güncellenmiş aşı kartınızı sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Bu konudaki sorularınızı covid19@ku.edu.tr adresine yönlendirebilirsiniz. Salgında yaşanabilecek gelişmelere dayanarak mevcut uygulamalarımızda değişiklikler yaşanabilir.

Yurt odanıza yerleşmeden önce, aşı (3 doz) ve/veya hastalığı geçirdiğinize dair belgelerinizi buradan sisteme yükleyiniz.

İstisnai durumlar dışında, yurtta kalınan sürede COVID-19 pozitif olan kişilere izolasyon veya COVID-19 pozitif bir olguyla yakın temasta bulunan kişilere karantina olanağı sağlanmayacaktır.

Daha fazla bilgiyi adaylar.ku.edu.tr sayfasında bulabilirsiniz. Sorunuz olursa bize her zaman ulaşabilirsiniz.