2020 – 2021 eğitim yılı güz dönemi itibariyle Koç Üniversitesi, Rumelifeneri Kampüsü yurt binalarında 1.536 kişilik, Batı Kampüs yurt binalarında 1.153 kişilik olmak üzere toplam 2.689 kişilik yatak kapasitesine sahiptir. Rumelifeneri Kampüsündeki her yurt binası 65 – 80 yatak kapasiteli olup toplam 21 adet yurt binası bulunmaktadır. Rumelifeneri Kampüsünde çoğunlukla ortak banyolu olarak 1, 3 ve 4 kişilik ve az sayıda banyolu olarak 1, 3 ve 4 kişilik; Batı Kampüste ortak banyolu olarak 1, 3 ve 4 kişilik odalarımız mevcuttur.

Batı Kampüste 172 -173 yatak kapasiteli 6 adet, 116 yatak kapasiteli 1 adet olmak üzere toplam 7 adet yurt binası bulunmaktadır. Yurt binalarında 1, 3 ve 4 kişilik odalar bulunmaktadır. Yurt binalarımızda merkezi ısıtma ve kesintisiz sıcak su imkânı mevcuttur. Ana kampüs yurt binalarımızda mutfak ve çamaşırhaneler, Batı kampüs yurt binalarımızda ise çamaşırhaneler ile B binasında bulunan mutfak öğrencilerimizin kullanımına sunulmaktadır.

Yüksek Lisans öğrencileri, kendilerine tahsis edilen Asistan Lojmanlarında kalabilmektedirler. Asistan Lojmanları Üniversite kampüsüne yaklaşık 3 km mesafede olup toplam 400 kişilik yatak kapasitesi bulunmaktadır.

Her odada kişiye özel tahsis edilen yatak ve yatak koruyucu ile birlikte elbise dolabı, komodin, çalışma masası, koltuk, sandalye, kitaplık, mini buzdolabı ve masa lambası mevcuttur. Odalarda her öğrenci için İnternet, kablolu TV bağlantısı ve odaya ait telefon bulunmaktadır. Her binada ortak kullanıma açık bilgisayar odaları ve bu odalarda yazıcı bulunmaktadır. Ayrıca, öğrencilerimiz bu odalarda kablolu televizyon yayını izleyebilmektedirler. Temizlik hizmetleri yurt odalarında belirlenen programa göre, ortak yaşam alanlarında ise gün boyu sağlanmaktadır.

Yurt ve Konaklama Direktörlüğü, yurt binalarından sorumlu 25 Yurt Sorumlusu, sağlık personeli, güvenlik ve teknik ekip ile 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Kız ve erkek yurtları ayrı binalardadır. Öğrencinin yurt başvurularına göre öncelikli olarak şehir dışından, daha sonra da şehrin uzak bölgelerinden gelen öğrencilerimiz, Yurt ve Konaklama Direktörlüğü tarafından kapasite dahilinde yurtlara yerleştirilirler.

Yurtlarda kalmak için iki dönemlik sözleşmeler her yarıyıl başında imzalanır. Yurt ücretleri her yıl için bir defada peşin veya taksitli olarak ödenir. Kredi kartı geçerli değildir. Yurtlara kesin kayıt esnasında 400 TL yurt depozitosunun ödenmesi gerekmektedir. Yurt ücretlerine ısınma, temizlik hizmetleri, rekreasyon alanlarının kullanımı dahildir. Koç Üniversitesi 2020 – 2021 öğretim yılı iki dönemlik yurt ücretleri 13.000 TL ile 42.000 TL arasında değişmektedir. Ücretlerle ilgili detaylı bilgileri buraya tıklayarak ya da Yurt ve Konaklama Direktörlüğünden öğrenebilirsiniz.