Koç Üniversitesi’nde 24 Saat Programı

 

Koç Üniversitesi’nde bir gün geçirmeye, 24 saat için Üniversiteli olmaya ne dersin? 

Üniversite hayatı nasıl olur merak ediyor musun? Hayal ettiğin bölüm gerçekten senin istediğin bölüm mü? Hangi okul, hangi bölüm, hangi şehir? Bunların hepsinin cevabını gelin hep beraber “Koç Üniversitesi 24 Saat” programında bulalım!

2008 yılında başlamış olan ve büyük ilgiyle her yıl daha fazla öğrenci katılım sayısına ulaşan 11. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik “Koç Üniversitesi’nde 24 saat” programı bu yıl da devam ediyor. Bilginin her daim peşinden gidecek, sorgulayacak, hayallerini gerçekleştirmek için her daim çabalayacak üniversite adayları için, Koç Üniversitesi’nde 24 Saat Programı ile bu yıl onikinci kez kapılarımızı açıyoruz.

Ücretsiz olan bu programda; alanının en iyi öğretim üyelerinden ders alacak, Koç Üniversitesi yurtlarında konaklama imkânı bulacak, spor, sinema, dans ve daha birçok sayısız sosyal olanağın olduğu eşsiz bir kampüste üniversite yaşantısını tanıyabilme imkânına sahip olacaksınız.

Programda seçtiğiniz bölüm derslerine girecek ve hangi bölüme daha yatkın olduğunuzu anlayacaksınız. Aynı zamanda, bu programda farklı okullardan, farklı şehirlerden gelen lise öğrencileriyle bir arada zaman geçirirken, üniversite öğrencileri de sizlere 24 saat boyunca her konuda danışmanlık verecekler.

Koç Üniversitesi’nde 24 Saat Programı ile sizleri bir günlüğüne üniversiteli olma deneyimini yaşamak için Rumelifeneri Kampüsümüz’e davet ediyoruz.

Not: Koç Üniversitesi’nde 24 Saat Programı’na katılım ücretsizdir.

Dilha Naz Uğur - İşletme 4. sınıf - Mentor
Benim Koç Üniversiteli olma maceram Koç’ta 24 saat programı ile başladı. Okulu kazandıktan sonra bu eğlenceli takımın bir parçası olmak için tanıtım ekibine dâhil oldum. Her sene yüzlerce öğrenciyi ağırladığımız bu programın aday öğrenciler açısından oldukça keyifli ve verimli geçtiğine inanıyorum. 24 saat boyunca okul ortamında yaşamak, biz üniversite öğrencilerinin aldığı derslere katılmak eşsiz fırsat. En önemlisi de okulu öğrenebilecekleri en şeffaf şekilde yani biz öğrencilerden öğreniyor olmaları bu programı daha samimi hale getiriyor. İlk günkü heyecanımızı kendi deneyimlerimizle biriktirirken Koçlu olmanın ayrıcalıklarını onlarla paylaşıyoruz. Bir öğrencinin dahi, zorlu üniversite tercih döneminde doğru kararı vermesine yardımcı olabilmek bizler için büyük mutluluk. Koçta 24 saat programı, her aday öğrencinin edinmesi gereken deneyim.
Dicle Yıldırım - Ekonomi Hazırlık - 2018 katılımcısı
Koç’ta 24 saat… Üniversiteli olmanın heyecanını birebir yaşatan fikirlerimizi yeniden şekillendirmemizi sağlayan katıldığım en güzel etkinliklerden biriydi. Öğretim üyelerini ve mentorları dinleyerek aklınızdaki bölüm dışında seçmeyi düşünmediğiniz bölümlerin bile birçok farklı ve güzel yanını görebilme imkanını sunan eşsiz bir organizasyon . Koç’ta olmanın ayrıcalıklarını, okulun işleyişini kısacası bir öğrencinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan yerleşik bir sistemle tanışma imkanını da sunuyor. Ayrıca mentorlar sayesinde çok keyifli ve eğlenceli bir 24 saat geçirme fırsatı veriyor. Bu program üniversite adaylarının ve geleceğini doğru şekillendirmek isteyen bütün öğrencilerin katılması gereken bir program.

Ben tüm sorularımın cevaplarına ulaşmakla, aklımdaki soru işaretlerini yok etmekle kalmadım, eğlendim, coştum, dans ettim orada. Belki yazacak çok şey var ancak kısaca ‘Hayallerine ulaşabileceğin yerde hayallerindeki gibi bir gün’ Koç’ta 24 Saat.

Bilginin her daim peşinden gidecek, sorgulayacak, hayallerini gerçekleştirmek için her daim çabalayacak üniversite adayları için, Koç Üniversitesi’nde 24 Saat Programı ile bu yıl onikinci kez kapılarımızı açıyoruz.

Örnek Program

1.GÜN PROGRAM 2.GÜN PROGRAM
10.30 Servislerle kampüse varış 09.00 Kahvaltı
11.00 Tanışma Toplantısı 10.00 Ders IV
11.30 Yurtlara yerleşme ve kampüs turu 10.45 Ara
12.00 Öğlen Yemeği 11.00 Ders V
13.00 Ders I 11.45 Değerlendirme ve Kapanış
13.45 Ara 12.30 Servislerle kampüsten ayrılış
14.00 Ders II
14.45 Çay saati arası
15.00 Ders III
15.45 Koç Üniversitesi Sunumu ve Aktivite saati
20.30 Akşam yemeği
22.30 Serbest Zaman

EA-Sözel Bölüm Dersleri: Hukuk, Psikoloji, İşletme, Ekonomi, Uluslararası İlişkiler
Sayısal Bölüm Dersleri: Mühendislik Fakültesi, Matematik, Kimya, Tıp, Moleküler Biyoloji ve Genetik
*Belirtilen dersler ve program organizasyon dahilinde değişikliğe uğrayabilir.

Her türlü sorunuz için arayabileceğiniz iletişim bilgileri: (0212) 3380800

tanitim@ku.edu.tr