24 Saat
Koç Üniversitesi'nde 24 Saat Programı

Koç Üniversitesi’nde bir gün geçirmeye, 24 saat için Üniversiteli olmaya ne dersin? 

Üniversite hayatı nasıl olur merak ediyor musun? Hayal ettiğin bölüm gerçekten senin istediğin bölüm mü? Hangi okul, hangi bölüm, hangi şehir? Bunların hepsinin cevabını gelin hep beraber “Koç Üniversitesi 24 Saat” programında bulalım!

2008 yılında başlamış olan ve büyük ilgiyle her yıl daha fazla öğrenci katılım sayısına ulaşan 11. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik “Koç Üniversitesi’nde 24 saat” programı bu yıl da devam ediyor. Bilginin her daim peşinden gidecek, sorgulayacak, hayallerini gerçekleştirmek için her daim çabalayacak üniversite adayları için, Koç Üniversitesi’nde 24 Saat Programı ile bu yıl dokuzuncu kez kapılarımızı açıyoruz.

Ücretsiz olan bu programda; alanının en iyi öğretim üyelerinden ders alacak, Koç Üniversitesi yurtlarında konaklama imkânı bulacak, spor, sinema, dans ve daha birçok sayısız sosyal olanağın olduğu eşsiz bir kampüste üniversite yaşantısını tanıyabilme imkânına sahip olacaksınız.

Programda seçtiğiniz bölüm derslerine girecek ve hangi bölüme daha yatkın olduğunuzu anlayacaksınız. Aynı zamanda, bu programda farklı okullardan, farklı şehirlerden gelen lise öğrencileriyle bir arada zaman geçirirken, üniversite öğrencileri de sizlere 24 saat boyunca her konuda danışmanlık verecekler.

Koç Üniversitesi’nde 24 Saat Programı ile sizleri bir günlüğüne üniversiteli olma deneyimini yaşamak için Rumelifeneri Kampüsümüz’e davet ediyoruz.

Not: Koç Üniversitesi’nde 24 Saat Programı’na katılım ücretsizdir.

Çağdaş Özer

Ekonomi 1. Sınıf

Mentor

Koç'ta 24 Saat programı üniversite adayları için eşsiz bir fırsat. Program dahilinde üniversitemizde geçirdikleri bir gün katılımcılara üniversite öğrencisi olma deneyimini kazandırıyor. Burada derslere girerek bölümlerine karar verebiliyorlar. Öğretim üyeleriyle zaman geçirerek bölümlerin geleceğini,iş imkanlarını birinci ağızdan öğrenebiliyorlar. Ayrıca mentorları sayesinde üniversitemizi Koç Üniversitesi öğrencilerinin gözünden objektif olarak tanıyabiliyorlar. Bir gece yurtlarda kalarak Koç Üniversitesi'nin kampüs hayatını içeriden görebiliyorlar.

Koç'ta 24 Saat programı aklında bölüm ve üniversite tercihleriyle ilgili sorular bulunan her aday öğrencinin katılması gereken bir program. Bu programda aday öğrenciler kendilerini özgür bir üniversite öğrencisi hissederek ve bölüm derslerine girerek gelecekleri için en doğru kararı verebiliyorlar.

Burak Yılmaz

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi

Koç’ta 24 Saat 2013 Katılımcısı

Koç'ta 24 Saat...Hayaller kurduran, ufuk açan, tanıtan, yaşatan program.Hepsi birbirinden dolu mentorlarıyla, etkinlikleri ile, sağladığı imkanlarla herhangi bir 24 saatin çok ötesinde keyif ve merak dolu bir deneyim.

Tam da kararlarınla geleceğini şekillendireceğin yaşlarda, neyin ne olduğunu anlamaya çalıştığın anlarda karşına çıkan, önce merak ettiren sonra heyecanlandıran en sonunda hayallerle boğuşturan müthiş Koç Üniversitesi organizasyonu.

Ben tüm sorularımın cevaplarına ulaşmakla, aklımdaki soru işaretlerini yok etmekle kalmadım, eğlendim, coştum, dans ettim orada. Belki yazacak çok şey var ancak kısaca 'Hayallerine ulaşabileceğin yerde hayallerindeki gibi bir gün' Koç'ta 24 Saat.

Bilginin her daim peşinden gidecek, sorgulayacak, hayallerini gerçekleştirmek için her daim çabalayacak üniversite adayları için, Koç Üniversitesi’nde 24 Saat Programı ile bu yıl sekizinci kez kapılarımızı açıyoruz.

 

Örnek Program

1.GÜN PROGRAM 2.GÜN PROGRAM
10.30 Servislerle kampüse varış 09.00 Kahvaltı
11.00 Tanışma Toplantısı 10.00 Ders IV
11.30 Yurtlara yerleşme ve kampüs turu 10.45 Ara
12.00 Öğlen Yemeği 11.00 Ders V
13.00 Ders I 11.45 Değerlendirme ve Kapanış
13.45 Ara 12.30 Servislerle kampüsten ayrılış
14.00 Ders II    
14.45 Çay saati arası    
15.00 Ders III    
15.45 Koç Üniversitesi Sunumu ve Aktivite saati    
20.30 Akşam yemeği    
22.30 Serbest Zaman    

EA-Sözel Bölüm Dersleri: Hukuk, Psikoloji, İşletme, Ekonomi, Uluslararası İlişkiler
Sayısal Bölüm Dersleri: Mühendislik Fakültesi, Matematik, Kimya, Tıp, Moleküler Biyoloji ve Genetik
*Belirtilen dersler ve program organizasyon dahilinde değişikliğe uğrayabilir.

Önemli Not: Programa katılan öğrencilerin, verilen dersler dışındaki öğretim üyeleri ile de görüşme imkanı olacaktır.

Koç Üniversitesi'nde 24 Saat program başvuru formu 30 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 10:00 da açılacaktır.

Koç Üniversitesi'nde 24 Saat program günleri; 24 Temmuz 2018 Salı, 26 Temmuz 2018 Perşembe, 31 Temmuz 2018 Salı, 2 Ağustos 2018 Perşembe ve 9 Ağustos 2018 Perşembe günü gerçekleştirilecektir.

Programa son başvuru tarihi 6 Temmuz 2018 Cuma günüdür.

Programa katılmaya hak kazanan adaylar 11-20 Temmuz tarihleri arasında aranmıştır.

Her türlü sorunuz için arayabileceğiniz iletişim bilgileri: (212) 338 15 01