Yurtlar ile İlgili Sorular

 

 

Koç Üniversitesi’nde yurt kapasitesi nedir?

Koç Üniversitesi, Ana Kampüs ve Batı Kampüs içindeki yurt binalarında toplam 2.877 kişilik yatak kapasitesine sahiptir.

Koç Üniversitesi'nin yurt imkanları nelerdir?

Tüm yurt binalarında kablosuz internet, merkezi ısıtma ve kesintisiz sıcak su imkânı mevcuttur. Öğrencilerimiz yurt binalarında bulunan çamaşırhanelerden ücretsiz faydalanabilmektedirler. Ayrıca Ana Kampüs yurt binalarında öğrencilerin ortak kullanımına açık mutfaklar bulunmaktadır. Odalarda, kablosuz internet erişiminin yanı sıra her öğrenci için kablolu internet bağlantısı, kablolu TV bağlantısı ve odaya ait telefon mevcuttur.

Her binada ortak kullanıma açık dinlenme odaları bulunmaktadır. Dinlenme odalarında bilgisayar, yazıcı ve Kablolu TV yayını izleme imkânı sunan LCD televizyonlar bulunmaktadır.

Yurt Müdürlüğü, yurt binalarından sorumlu 25 Yurt Sorumlusu, sağlık personeli, güvenlik ve teknik ekip ile 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Kız ve erkek yurtları ayrı binalardadır.

Yurtlarda temizlik hizmetleri mevcut mudur?

Yurt binalarımızda öğrencilerimizin odaları ve kullandıkları ortak alan temizliği her binada uluslar arası standartta sertifikalı profesyonel firmanın görevli olan personeli tarafından yapılmaktadır. Temizlik personeli Yurt Müdürlüğü tarafından denetlenmekte ve yönlendirilmektedir. Oda temizliği Yurt Müdürlüğü tarafından belirlenen programa göre bir ve iki kişilik odalarda haftada bir gün, üç ve dört kişilik odalarda haftada iki gün, ortak yaşam alanlarında ise gün boyu sağlanmaktadır.

Yurt odalarındaki mevcut eşyalar nelerdir?

Her odada kişiye özel tahsis edilen yatak ve yatak koruyucu ile birlikte elbise dolabı, komodin, çalışma masası, koltuk, sandalye, kitaplık, mini buzdolabı ve abajur mevcuttur.

Yurt ücretleri ne kadardır?

Yurt ücreti, yurt tipi göz önüne alınarak ortalama 3,500 TL ile 9,500 TL arasında değişmektedir.